Co będzie lepsze dla Twojego psa - obroża czy szelki?

szelki dla psa

Właściciele psów proszą nas o porady dotyczącą wyboru akcesoriów odpowiednich dla ich czworonogów. Pytania najczęściej dotyczą wyboru między obrożami i szelkami dla psiaków. Jest wielu zwolenników obydwu rozwiązań, o wszystkich możemy poczytać w sieci. Każde ma swoje plusy i minusy, więc na co się w końcu zdecydować? - My polecamy zacząć od szelek, a jeśli one się nie sprawdzą, trzeba będzie zmienić model lub spróbować z obrożą.

Pies jaki jest, każdy widzi

W niektórych książkach i publikacjach przeczytamy, że pies to podgatunek wilka, w innych natomiast pies opisywany jest jako odrębny gatunek. Anatomia psów to temat rzeka – mamy niewielkie zwierzątka i potężne czworonogi, które potrafią obalić człowieka podczas spaceru. Odpowiednio dobrane szelki na pewno będą wygodne dla psa, który nie szarpie gwałtownie, gdy prowadzimy go na smyczy. Będą uwierać czworonoga, który mocno się rwie, ale nie będzie to niebezpieczne. Jeżeli będziemy właściwie pracować nad kontrolą zachowań pupila, uda nam się je finalnie opanować, o ile charakter zwierzęcia nam na to pozwoli.

Dlaczego polecamy szelki dla psa?

Jednym z naszych haseł reklamowych są szelki dla psa Szczecin, bo polecamy to rozwiązanie potencjalnym klientom. Skoro zarówno szelki, jak i obroża mogą pomóc w zapanowaniu nad szarpaniem, to czemu warto na początku spróbować z szelkami? - Bo to nie będzie bolesne i niebezpieczne dla pupila. Niespokojny pies z obrożą na szyi może się dusić i kaszleć, czworonożny dzikus może sobie nawet zrobić krzywdę, nawet jeżeli obroża będzie szeroka. Jest coś jeszcze, co dotyczy wszystkich psiaków: po spacerze niemal zawsze pamiętamy, by zdjąć czworonożnemu towarzyszowi szelki, a o spacerowej obroży czasem zapominamy. Bez pasków na ciele zwierzęciu jest w domowej przestrzeni wygodniej!

Wróć do bloga