Dlaczego nie warto kupować karmy na wagę?

kot jedzący posiłek

Zależy Ci na tym, by Twój zwierzak był zdrowy, a jednocześnie, by podawane mu pożywienie były dla niego smaczne? Wiesz, że w sklepach zoologicznych sprzedawane są karmy na wagę, ale masz spore wątpliwości co do ich jakości? Przeczytaj nasz artykuł do końca i dowiedz się, dlaczego nie warto karmić swojego pupila karmą na wagę. Sprawdź, co jest tego przyczyną. Zapraszamy.

Jakie są zalety karm na wagę?

Możliwość zakupu suchej karmy na wagę, na przykład dla psa, kota czy dla ptaka jest nierzadko dużym zaskoczeniem dla właścicieli zwierzaków. Z pozoru wydaje się świetnym pomysłem: kupić można dokładnie tyle karmy, ile jest potrzebne w danym momencie, a jej cena jest nieco bardziej atrakcyjna niż cena produktów zwykłych, szczelnie zamkniętych w dobrze zabezpieczonym opakowaniu. Tylko czy rzeczywiście karmy na wagę są świetną propozycją sklepów zoologicznych? Niekoniecznie…

Dlaczego warto dwa razy zastanowić się nad zakupem karmy na wagę?

Należy pamiętać o tym, że tylko ta karma dla kota, psa czy innego pupila jest warta uwagi, która jest szczelnie zamknięta w trakcie jej przechowywania, w związku z czym może przez długi czas leżeć w magazynie czy na półce sklepowej i czekać na swojego kupca. Jeśli zostanie ona otwarta i niezabezpieczona w odpowiedni sposób, to stanie się ona narażona na wiele groźnych czynników, bezpośrednio wpływających na jakość produktu.

Szczelne opakowanie gwarantuje, że karma nie zostanie zawilgocona, zanieczyszczona mikroorganizmami i nie ulegnie procesowi utleniania. Niestety wybierając wersję dostępną na wagę, można liczyć się z tym, że nie jest ona przechowywana we właściwy sposób. Sprzedawca może zapomnieć o jej odpowiednim zamknięciu, przez co mogą się do niej dostać niebezpieczne zanieczyszczenia, na przykład w postaci grzybów.

Wróć do bloga